Aparaty kosmetyczne (klasyczne)

Klasyczne aparaty kosmetyczne na zęby to rodzaj rozwiązania stałego, które jest coraz częściej wykorzystywane w dzisiejszej ortodoncji. Od klasycznego aparatu metalowego różni się tylko rodzajem materiału jaki jest użyty do wykonania zamków. Wersja kosmetyczna posiada zamki wykonane z ceramicznego kryształu, które są przeźroczyste i mało widoczne. Przez swą strukturę są jednak również bardziej kruche i podatne na uszkodzenia.

Aparat ten jest nadal zauważalny, ale dzięki zastosowaniu przeźroczystych zamków jest o wiele mniej widoczny niż tradycyjny aparat metalowy. Kryształowe zamki mocowane są na zęby przy pomocy specjalnego kleju stomatologicznego, a łączy je łuk ortodontyczny. Łuk aparatu wykonany jest z metalu, który jest najbardziej widocznym elementem tego rodzaju aparatów.

Leczenie ortodontyczne z wykorzystaniem klasycznego, kosmetycznego aparatu jest wręcz identyczne jak w jego metalowym odpowiedniku, niemniej jednak w związku z kruchością zamków i ich ewentualną, bieżącą wymianą, samo leczenie może się wydłużyć.

Rodzaj aparatu kosmetycznego używanego w Dentim Clinic to Clarity Advanced firmy 3M. Na uwagę zasługuje unikalna technologia zastosowana w tym konkretnym aparacie, pozwalająca w bardzo łatwy sposób przyklejać i ściągać zamki ortodontyczne.

Kosmetyczne aparaty ortodontyczne - cena

Cena za aparat kosmetyczny jest nieznacznie większa niż za aparat metalowy, ponieważ producent wykorzystuje w jego produkcji droższe komponenty. Niemniej jednak koszty założenia aparatów klasycznych (zarówno metalowego jak i kosmetycznego) są najniższymi dostępnymi w dzisiejszej ortodoncji. Więcej informacji na ten temat możesz znaleźć na stronie Koszty leczenia.

Musisz też pamiętać, że klasyczne aparaty kosmetyczne są mocowane na Twoich zębach na stałe, na cały czas trwania leczenia. Jeżeli chcesz osobiście decydować kiedy aparat nosić, a kiedy go wyciągnąć (np.: przy ważnym spotkaniu), alternatywą dla Ciebie będą aparaty ruchome tworzone w technologii przeźroczystych nakładek na zęby Invisalign.

Tradycyjny, kosmetyczny aparat na zęby – plusy i minusy

Plusy:

  • wysoka estetyka
  • niska cena w porównaniu do innych dostępnych aparatów
  • mała widoczność aparatu na zębach

Minus:

  • kruchy materiał wykonania zamków
  • możliwy wydłużony czas leczenia
  • nieco większe zamki niż w aparacie metalowym

Jeżeli chcesz się dowiedzieć czy stały aparat kosmetyczny jest odpowiedni dla Ciebie, wypełnij formularz obok i umów się na niezobowiązujące konsultacje z ortodontą w Katowicach.

My też nie lubimy spamu
Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj.(obowiązkowe)
Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

Ortodonta w Katowicach zaprasza na konsultację. Umów się!

My też nie lubimy spamu
Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj.(obowiązkowe)
Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

Pobierz BEZPŁATNY poradnik!