Incognito - aparaty lingwalne (językowe)

Najmniej znanym aparatem stałym, czyli mocowanym na stałe na czas trwania całego leczenia ortodontycznego, jest aparat lingwalny. Pomimo, iż samo pomysł jak i technologia funkcjonują już od ponad 40 lat, mało kto wie o jej istnieniu. Przyczyn tej sytuacji należy się upatrywać w cenie aparatu, na którą wpływają szczególnie złote zamki indywidualnie tworzone dla każdego pacjenta w zagranicznym laboratorium oraz małej ilości przeszkolonych ortodontów wykorzystujących te metodę w Polsce.

Aparat lingwalny, zwany też językowym, to jedyny rodzaj aparatu ortodontycznego, który jest mocowany do wewnętrznej części zębów (od strony języka). Jest to też jedyny prawdziwie niewidoczny aparat na zęby dostępny w dzisiejszej ortodoncji. Leczenie ortodontyczne przy pomocy aparatu lingwalnego jest prowadzone w taki sposób aby aparat nie był widoczny nawet podczas szerokiego uśmiechu.

Jest to jedyny rodzaj aparatu, który daje prawdziwą alternatywę dla innych aparatów stałych, mocowanych na przedniej części zębów. Aparat językowy jest idealnym rozwiązaniem dla osób z dużym poczuciem estetyki oraz dla osób, które z powodu wykonywanej pracy, nie chcą lub nie mogą pozwolić sobie na zastosowanie aparatu tradycyjnego czy też samoligaturującego. Jeżeli cenisz sobie naturalny i wspaniały uśmiech; jeżeli przywiązujesz dużą uwagę do tego jak wyglądasz; jeżeli doceniasz najwyższą jakość oraz indywidualizm, to aparat lingwalny jest dla Ciebie.

Lingwalne aparaty ortodontyczne - cena

Tak wysoka estetyka, indywidualnie tworzone zamki oraz wykorzystywane materiały wpływają na koszt produktu. Cena aparatu Incognito jest jedną z najwyższych pośród dostępnych systemów ortodontycznych. Pamiętaj jednak, że Incognito to produkt ekskluzywny, a jakość wykonania jest na najwyższym poziomie. Każdy zamek jest precyzyjnie wykonywany oraz indywidualnie dopasowany do konkretnego zęba. Dzięki temu ortodonta może ustawić Twoje zęby w indywidualny sposób i osiągnąć bardzo precyzyjne efekty leczenia.

Różnice pomiędzy aparatem językowym i zewnętrznym dotyczą rodzaju i miejsca przyklejenia zamków, innego rodzaju łuków, braku pierścieni oraz niewidocznością samego aparatu jak i elementów dodatkowych.

Dzięki wykorzystaniu siły przyłożenia do zębów, która znajduje się blisko centrum oporu, proces leczenia wady zgryzu jest bardzo komfortowy. Zastosowanie cienkich łuków ortodontycznych i wewnętrznych zamków lingwalnych, nie przeciąża systemu nerwowo-więzadłowego.

Dzięki tym cechom, w niektórych przypadkach możliwy jest również krótszy czas leczenia niż w tradycyjnych aparatach ortodontycznych.

Dodatkową zaletę jaką daje aparat lingwalny to możliwość zobaczenia efektu końcowego jeszcze przed założeniem aparatu i rozpoczęciem leczenia. W tym celu wykorzystuje się specjalne modele oraz program komputerowy.

Ze względu na specyficzny proces technologiczny cena aparatu lingwalnego jest wyższa od tradycyjnych aparatów ortodontycznych, lecz daje w zamian pełną dyskrecję. Objaśnienie kosztów związanych z leczeniem ortodontycznym możesz znaleść na stronie Koszty leczenia.

Aparaty lingwalne są dostępne dla każdej osoby, niezależnie od wieku. Można nim wyleczyć wszystkie wady zgryzu, w tym przypadki pacjentów z zatrzymanymi zębami. Warunkiem istotnym przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego jest brak choroby przyzębia, brak zębów mlecznych oraz wystarczająca ilość części koronowej zęba do przyklejenia zamka.

Decydując się na aparat lingwalny w Dentim Clinic możesz liczyć na produkt o nazwie Incognito. Biorąc pod uwagę lata doświadczenia oraz ilość wyleczonych pacjentów, śmiało można stwierdzić, że to najbardziej nowoczesny i zaawansowany system lingwalny na świecie.

Proces technologiczny wymaga przesłania wycisków Twoich zębów do dedykowanego laboratorium w Niemczech, gdzie przy pomocy nowoczesnych programów komputerowych wykonywane są modele uzębienia. Kolejno, w oparciu o te modele laboratorium ortodontyczne przygotowuje idealnie dopasowane do kształtu Twoich zębów zamki, przez które ortodonta przeprowadzi potem łuk łączący wszystkie zęby.

Dzięki zastosowaniu stopu złota i irydu w produkcji zamków Incognito, Twój aparat będzie łatwiej dopasowany do indywidualnego kształtu każdego Twojego zęba. Materiał ten umożliwia również bardzo precyzyjne wykonanie tych elementów zamka, przez które przeprowadzany jest potem łuk ortodontyczny. Jest to bardzo ważna cecha, która wpływa na właściwe przemieszczanie zębów względem siebie.

W odróżnieniu do innych aparatów językowych, w przypadku Incognito kluczowy jest również profil zamków, który jest obecnie najniższy z dostępnych na rynku. Dzięki tak niskiemu profilowi i mniejszym elementom, łatwiej będzie Ci się przyzwyczaić do tego aparatu, a samo użytkowanie będzie bardziej komfortowe. Szybciej przyzwyczaisz się do urządzenia i ułatwi Ci to adaptację mowy.

Wykorzystywane w produkcji aparatu stopy złota w są również istotne dla alergików. Aparat Incognito nie zawiera niklu, który jest szczególnie alergizującym metalem.

Jeżeli masz najwyższe wymagania estetyczne, marka Incognito jest produktem dla Ciebie!

Innym rozwiązaniem, którym możesz być zainteresowana są aparat nałkadkowe Invisalign, wykorzystujące technologię przeźroczystych nakładek na zęby. Jeżeli oprócz estetyki zależy Ci również na niezależności, jaka dają wyjmowane nakładki, będzie to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Aparaty Invisalign pozwolą Ci kontrolować czasu jaki spędzasz nosząc aparat oraz kiedy go wyciągać, np.: w sytuacjach szczególnych dla Ciebie.

Aparat lingwalny – plusy i minusy

Plusy:

  • całkowicie niewidoczny sposób leczenia
  • brak ograniczeń wiekowych
  • możliwość leczenia każdej wady zgryzu
  • duży komfort podczas leczenia
  • możliwy krótszy czas leczenia

Minusy:

  • utrudniona mowa w początkowej fazie leczenia
  • cena – jeden z droższych aparatów ortodontycznych

Umów się na bezpłatne, niezobowiązujące konsultacje i zapytaj Twojego ortodontę, czy aparat Incognito jest odpowiedni dla Ciebie.

Ortodonta w Katowicach zaprasza na bezpłatną konsultację. Umów się!

My też nie lubimy spamu
Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj.(obowiązkowe)
Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

Pobierz BEZPŁATNY poradnik!