Aparaty metalowe (klasyczne)

Metalowy aparat na zęby to klasyczny rodzaj stałego aparatu ortodontycznego i jest najczęściej stosowanym narzędziem terapeutycznym w ortodoncji. Rozwiązanie to opiera się o tradycyjne zamki połączone ze sobą łukiem ortodontycznym przy pomocy ligatur. Mechanizm klasycznego aparatu działa poprzez delikatne siły, które wywierane są przez łuk na zęby, do których przyklejone są zamki ortodontyczne. Łuk ortodontyczny przymocowany jest do zamków przy pomocy ligatur, a zamki przyklejone są na zęby przy pomocy specjalnego kleju stomatologicznego. Dodatkowo łuk ortodontyczny jak i ligatury są wymieniane przynajmniej kilka razy podczas trwania leczenia.

Większość elementów tego rodzaju aparatu (zamki jak i łuk ortodontyczny) wykonane są z metalu. Jedyne części niemetalowe to ligatury. Dzięki postępującym unowocześnieniom w ortodoncji, stosuje się najczęściej ligatury w postaci kolorowych gumek. Jest to alternatywa, która urozmaica wygląd całego aparatu i może być wymieniana przy każdej wizycie kontrolnej. Jeżeli zdecydujesz się właśnie na takie rozwiązanie, będziesz mogła dobrać kolor gumowej ligatury do ubioru, pory roku czy też Twojego nastroju.

Aparaty metalowe - cena

Cena za metalowy aparat ortodontyczny będzie się różnić w kolejnych gabinetach, a wynikać to będzie między innymi z doświadczenia Twojego ortodonty oraz konkretnej marki jaką stosuje dana klinika ortodontyczna. Niemniej jednak możesz mieć pewność, że koszt leczenia tradycyjnym, metalowym aparatem ortodontycznym będzie najniższy spośród aktualnie dostępnych rozwiązań ortodontycznych.

Objaśnienie wszystkich kosztów związanych z leczeniem ortodontycznym możesz znaleść na stronie Koszty leczenia.

Decydując się na leczenie w Dentim Clinic, możesz liczyć na to, że przyjmie Cię polecany ortodonta w Katowicach oraz, że użyje najlepsze dostępne na rynku tradycyjne, metalowe aparaty ortodontyczne Synergy firmy Rocky Mountains Orthodontics lub aparaty Victory firmy 3M.

Należy zaznaczyć, że metalowe aparaty ortodontyczne są bardzo widoczne podczas uśmiechania się oraz rozmowy. Jeżeli Twój wygląd jest ważny dla Ciebie i stresujesz się na samą myśl założenia metalowego aparatu, potrzebujesz alternatywy jaką daje kosmetyczny aparat ortodontyczny.

Tradycyjny, metalowy aparat na zęby – plusy i minusy

Plusy:

  • najniższa cena spośród dostępnych aparatów
  • bardzo trwały materiał wykonania
  • możliwość zmiany koloru ligatur

Minus:

  • widoczność aparatu na zębach
Jeżeli chcesz dowiedzieć się czy stały aparat metalowy jest odpowiedni dla Ciebie, wypełnij formularz obok i umów się na niezobowiązujące konsultacje z ortodontą w Katowicach.

Ortodonta w Katowicach zaprasza na konsultację. Umów się!

My też nie lubimy spamu
Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj.(obowiązkowe)
Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

Pobierz BEZPŁATNY poradnik!