Invisalign - aparaty nakładkowe (alignery)

W przeciwieństwie do wszystkich aparatów stałych, “aligner” to przykład aparatu ruchomego. Ruchomy, ponieważ nie jest przyklejany na stałe na czas trwania leczenia ortodontycznego. Jest to nowoczesna metoda korygowania wad zgryzu za pomocą przeźroczystych nakładek, które są dobierane indywidualnie do każdego pacjenta. Alignery są wygodne i w prosty sposób można je zdjąć w razie potrzeby, np.: ważnego spotkania czy też posiłku.

Poniżej znajdziesz video opinię naszej pacjentki, która zdecydowała się na leczenie niewidocznym aparatem Invisalign. Dowiesz się więcej na temat leczenia nakładkami Invisalign na stronie niewidoczny aparat tutaj: www.niewidocznyaparat.pl

Korzystanie z tej innowacyjnej technologii jest równie skuteczne jak tradycyjnymi aparatami stałymi. Dodatkowo metodę nakładkową można łączyć z pozostałymi systemami ortodontycznymi, co sprawdza się szczególnie przy poważnych wadach zgryzu lub gdy jest konieczność wcześniejszego zdjęcia aparatu stałego.

Aparat ortodontyczny Invisalign może być wykorzystany w leczeniu większości przypadków ortodontycznych, począwszy od nieznacznych aż po poważne wady zgryzu, które do tej pory były leczone metodą tradycyjnych aparatów stałych. Przykładem takich wad są między innymi: stłoczenie zębów, szparowatość, zgryz krzyżowy, zgryz głęboki, przodozgryz.

W Dentim Clinic możesz liczyć na najnowocześniejsze rozwiązanie w tej dziedzinie ortodoncji jakim jest metoda Invisalign, która pomogła odzyskać piękny uśmiech już ponad 2,5 milionom pacjentów na całym świecie. Opracowana w Stanach Zjednoczonych przez firmę Align Technology we współpracy z autorytetami ortodoncji w latach dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku, polega na prostowaniu zębów zestawem kilku przeźroczystych nakładek stworzonych specjalnie dla Ciebie. Nakładki Invisalign są praktycznie niewidoczne, dzięki czemu dają Ci dyskrecję, o której marzyłaś. Mało kto domyśli się, że jesteś w trakcie leczenia ortodontycznego.

Dentim Clinic to pierwszy i na te chwilę jedyny gabinet na Śląsku, którego ortodonci zostali przeszkoleni przez Invisalign. Każdy z nich otrzymuje certyfikat i prawo do wykonywania aparatów ortodontycznych przy użyciu tej technologii. Niezależnie czy mieszkasz w Katowicach, Bielsku-Białej czy Częstochowie możesz liczyć na pomoc eksperta Invisalign w Dentim Clinic.

Oprócz informacji dostępnych tutaj, opracowaliśmy dedykowaną stronę poświęconą technologii Invisalign. Chcesz poznać więcej? Odwiedź nas na klikając tutaj>>

Aparaty nakładkowe - cena

Ceny aparatu ortodontycznego Invisalign ze względu na wykorzystywaną technologię, wysoką estetykę oraz indywidualnie przygotowywane nakładki nie należą do najniższych. Należy jednak podkreślić, że to ekskluzywny rodzaj aparatu skierowany do osób ceniących dyskrecję. Sposób wykonania alignerów oraz stosowane materiały są najwyższej jakości. Dzięki specjalistycznemu programowi komputerowemu Twój ortodonta może przygotować bardzo precyzyjny efekt leczenia, który zobaczysz na ekranie komputera po konsultacjach. Cena kompleksowej usługi będzie inna dla każdego pacjenta i zależy również głównie od stopnia złożoności wady zgryzu oraz przebiegu samego leczenia (to wszystko determinuje liczbę nakładek, wizyt kontrolnych oraz czas trwania całego leczenia).

W związku z omawianą wyjątkową technologią, dającą komfortową dyskrecję należy się liczyć z większymi kosztami. Więcej informacji na ten temat możesz znaleźć na stronie Koszty leczenia.

Invisalign to rodzaj aparatu na zęby, który możesz zdejmować, dlatego utrzymanie właściwej higieny jamy ustnej będzie o wiele łatwiejsze niż w przypadku aparatów stałych.

Niewątpliwym atutem leczenia ortodontycznego przy pomocy Invisalign jest fakt, że końcowy efekt oraz czas noszenia nakładek będą znane jeszcze przed rozpoczęciem leczenia.

Leczenie ortodontyczne Invisalign trwa około 9–18 miesięcy. Rozpoczyna się zawsze spotkaniem z certyfikowanym ortodontą Invisalign, który opracowuje Twój plan leczenia. Na jego podstawie przygotowana jest trójwymiarowa wizualizacja efektów leczenia. Jest to wspaniałe narzędzie, które pokaże jak Twoje zęby będą się przemieszczać do pożądanej pozycji.

Gdy zaakceptujesz plan leczenia, materiały zostaną wysłane do dedykowanego laboratorium w USA, gdzie specjaliści wykonają indywidualnie dla Ciebie przeźroczyste nakładki. W zależności od Twojej wady zgryzu liczba alignerów może wynieść od 18 do 36, które będziesz zmieniać co dwa tygodnie. Każda kolejna nakładka będzie stopniowo przesuwać Twoje zęby.

Nakładki należy nosić optymalnie przez 20–22 godzin dziennie, zdejmując je na czas posiłków oraz czyszczenia szczotką i nicią dentystyczną. Możesz też zdjąć swój aparat na szczególną okazję, ważne spotkanie ale nie dłużej niż 2-4 godziny każdego dnia.

Aparaty Invisalign – plusy i minusy

Plusy:

  • możliwość ściągania nakładek
  • wygodny i praktycznie niewidoczny aparat
  • delikatne i równomierne przesuwanie zębów
  • ułatwiona higiena jamy ustnej
  • skrócony czas leczenia

Minusy:

  • duża ilość nakładek niezbędna do leczenia
  • nie jest przeznaczona do każdej wady zgryzu
  • cena – jeden z droższych aparatów ortodontycznych

Umów się na niezobowiązujące konsultacje i zapytaj Twojego ortodontę, czy aparat Invisalign jest odpowiedni dla Ciebie.

Ortodonta w Katowicach zaprasza na konsultację. Umów się!

My też nie lubimy spamu
Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj.(obowiązkowe)
Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

Pobierz BEZPŁATNY poradnik!