Aparaty ruchome dla dzieci

Ten rodzaj aparatu ortodontycznego można wyjmować z ust np. do jedzenia, picia, mycia zębów. Przeznaczony jest dla najmłodszych pacjentów do 12 roku życia. Możemy je podzielić na aparaty mechaniczne i aparaty mechaniczno-czynnościowe.

Aparaty wyjmowane dla dzieci pełnią ważną rolę w zapobieganiu rozwojowi wad zgryzu, a aparaty mechaniczno-czynnościowe dodatkowo pobudzają części kostne szczęk do wzrostu w odpowiednim kierunku, zapewniając przyszłemu uzębieniu odpowiednią ilość miejsca w jamie ustnej. Niejednokrotnie aparaty wyjmowane dla dzieci zapobiegają konieczności leczenia aparatem stałym w przyszłości lub zmniejszają jego długość od minimum. Należy pamiętać, że tylko systematyczne wizyty dziecka w gabinecie stomatologicznym pozwolą na odpowiednio wczesne wykrycie ewentualnych oznak, wskazujących na konieczność rozpoczęcia leczenia ortodontycznego.

Wystarczy, że wypełnisz i wyślesz poniższy formularz, aby zapisać się na konsultację w Dentim Clinic. Po wysłaniu nasze recepcjonistki skontaktują się z Tobą, aby dobrać dogodny dla Ciebie termin niezobowiązującej konsultacji z ekspertem Dentim Clinic.

My też nie lubimy spamu
Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj.(obowiązkowe)
Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

Do wczesnych oznak wskazujących na konieczność rozpoczęcia leczenia ortodontycznego można zaliczyć:

- asymetrię w rysach twarzy,
- wadę wymowy,
- częste oddychanie ustami,
- dysfunkcję języka
- przedwczesną utratę zębów mlecznych (najczęściej na skutek powikłań próchnicy),
- nadmiernie wysuniętą lub cofniętą brodę dziecka,
- nieprawidłowe uszeregowanie zębów, nadmierne stłoczenia lub szpary między zębami.

Na skuteczność leczenia ortodontycznego dzieci aparatem wyjmowanym największy wpływ ma samodyscyplina i systematyczność w jego noszeniu. Dlatego znaczącą rolę w tym rodzaju leczenia ortodontycznego pełnią rodzice którzy kontrolują regularność noszenia aparatu przez dziecko i czuwają nad jego prawidłową funkcjonalnością (odpowiednio rozkręcają śruby, sprawdzają czy elementy druciane nie uległy uszkodzeniu, zgłaszają się z dzieckiem na wizyty kontrolne).

Bardzo często znaczącą rolę w przekonaniu dziecka do noszenia aparatu ma jego kolor, dlatego też specjaliści Dentim Kids zawsze umożliwiają najmłodszym Pacjentom wybór ich ulubionego barwy.

Template not found

Ortodonta w Katowicach zaprasza na konsultację. Umów się!

My też nie lubimy spamu
Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj.(obowiązkowe)
Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

Pobierz BEZPŁATNY poradnik!