Aparaty samoligaturujące

Tradycyjne aparaty ortodontyczne wykorzystują do działania ligaturę. Jest to mała gumowa opaska, trzymająca łuk ortodontyczny w zamku, powodująca przemieszczenie zębów do żądanej pozycji. Alternatywą dla tej technologii są aparaty samoligaturujące, które nie posiadają ligatur (gumowych opasek), a ich działanie opiera się o działanie aktywnych klapek, które utrzymują łuk ortodontyczny w zamkach.

To technologia, która zbiera coraz większą rzeszę zwolenników, zarówno po stronie ortodontów jak i pacjentów. W porównaniu z klasycznymi aparatami, zamki bez ligatur są mniejsze oraz łagodne dla policzków i języka. Pomimo zmniejszenia nacisku na zęby, aparat samoligaturujący zapewnia również wysoką skuteczność leczenia (w niektórych przypadkach również w krótszym czasie). Odbywa się to dzięki mechanizmowi „pasywnego ślizgu” w aktywnych klapkach, który pozwala na płynne i łagodne przemieszczanie zębów na poprawną pozycję. W porównaniu z klasycznymi aparatami, skraca on również ilość wizyt kontrolnych oraz ich częstotliwość.

Jest to rodzaj aparatu ortodontycznego, który nie ma też ograniczeń wiekowych. Może być stosowany zarówno przez młodszych pacjentów jak i osoby dorosłe.

Decydując się na leczenie aparatem samoligaturującym w Dentim Clinic możesz liczyć na to, że Twój ortodonta zastosuje najlepsze dostępne rozwiązania na rynku jakimi są aparaty Damon firmy Ormco oraz aparaty ortodontyczne Clarity SL firmy 3M. W zależności od tego czy zależy Ci na dyskrecji noszenia aparatu czy też nie, możesz wybrać pomiędzy dwoma rodzajami zamków: zamkami metolowymi Damon Q i Clarity SL oraz wysoko estetycznymi zamkami ceramicznymi Damon Clear. Oba rozwiązania działają w ten sam sposób, wykorzystując aktywne klapki do regulowania łuku ortodontycznego, a różnią się tylko materiałem z jakiego są wykonane zamki.

Aparat samoligaturujący - cena

Zamki ceramiczne Clear wymagają zastosowania droższego komponentu, dlatego cena tego aparatu jest większa niż jego metalowego odpowiednika. Jeżeli zależy Ci jednak na tym aby aparat był mało widoczny i jednocześnie nie chcesz przekraczać swojego budżetu, nasz ortodonta może zastosować rozwiązanie mieszane. W tym przypadku na górnych zębach przednich, szczególnie widocznych podczas rozmawiania i uśmiechania się, założymy Ci zamki Clear (praktycznie niewidoczne), a na pozostałych zębach zamki metalowe. Dzięki temu cena za Twój aparat ortodontyczny będzie mniejsza ale nie będzie ona kompromisem jakości. Więcej informacji na temat ceny aparatów Damon znajdziesz w zakładce koszty leczenia. Koszty leczenia.

Leczenie ortodontyczne systemem Damon i Clarity SL w niektórych przypadkach może być krótsze od metody tradycyjnej nawet o kilka miesięcy, a widoczna poprawa pojawia się już po dziesięciu tygodniach od założenia aparatu. Dzięki technologii bez ligatur, systemy te pozwalają zaoszczędzić Twój czas nie tylko w łącznej długości trwania leczenia ale również w ilości wizyt kontrolnych jakie musisz odbyć podczas noszenia aparatu na zębach. Łuki Damon i Clarity SL nie wymagają tak częstych regulacji jak w metodzie tradycyjnej, możesz liczyć na ograniczenie wizyt u ortodonty nawet do 8 sesji.

Damon jest klinicznie sprawdzonym systemem, który doczekał się już ponad 4,5 miliona zadowolonych pacjentów na całym świecie. Wyrównuje zęby delikatniej niż metoda tradycyjna i pozytywnie zmienia estetykę twarzy. W większości przypadków leczenie aparatem Damon odbywa się również bez ekstrakcji, co pozwala Ci zachować wszystkie naturalne zęby. Nowoczesna technologia z „pamięcią kształtu”, zastosowana przy produkcji łuków Damon, przesuwa zęby szybciej, a same zamki wymagają mniej regulowania.

Przy tworzeniu tego systemu, producent wziął pod uwagę nie tylko prostowanie zębów ale również wygląd twarzy po zakończeniu leczenia. Unikalna filozofia Damon Smile wychodzi poza korygowanie wady zgryzu i tworzy piękne, szerokie uśmiechy. Dzięki temu podejściu do kompleksowego leczenia, system Damon bierze pod uwagę przewidywany wygląd pacjentów w wieku 40, 50 lat i powyżej. Pamiętaj, że proste zęby i piękny uśmiech podnoszą samoocenę i poczucie wiary we własne możliwości w każdym wieku, jednocześnie polepszając zdrowie jamy ustnej.

Zupełnie odmienną alternatywą dla aparatów stałych, są aparaty ruchome tworzone w technologii przeźroczystych nakładek na zęby Invisalign. Jeżeli zależy Ci na niezależności, jaka dają wyciągane nakładki, będzie to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Technologia Invisalign pozwala Ci osobiście kontrolować ilość czasu jaki spędzasz nosząc aparat, wyciągając go w sytuacjach szczególnych dla Ciebie.

Aparat samoligaturujący – plusy i minusy

Plusy:

  • krótszy czas leczenia
  • mniejsza ilość wizyt kontrolnych
  • wyższa estetyka dzięki braku ligatur
  • ograniczenie konieczności ekstrakcji zębów
  • łatwiejsze utrzymanie czystości aparatu
  • większy komfort w trakcie leczenia

Minusy:

  • mniejsza lub większa widoczność aparatu
  • cena wyższa w porównaniu z tradycyjnym aparatem

-Wypełnij formularz obok i umów się na niezobowiązujące konsultacje. Nasi ortodonci pomogą Ci się zdecydować czy aparat Damon/Clarity SL jest dla Ciebie odpowiedni.

My też nie lubimy spamu
Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj.(obowiązkowe)
Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

Ortodonta w Katowicach zaprasza na konsultację. Umów się!

My też nie lubimy spamu
Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj.(obowiązkowe)
Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

Pobierz BEZPŁATNY poradnik!