Aparat ortodontyczny - cena

Planując założenia aparatu na zęby zapewne zastanawiasz się w jaki sposób najlepiej opłacić koszt leczenia. Dobrą wiadomością będzie zatem fakt, iż w większości przypadków całkowity koszt leczenia ortodontycznego jest standardowo rozłożony w czasie. Możesz zatem śmiało przyjąć, że nie trzeba płacić za wszystko z góry.

Jeżeli po pierwszej wizycie stwierdzisz, że to Twój "najlepszy" ortodonta i zdecydujesz się na aparat ortodontyczny, kolejnym krokiem będzie koszt założenia aparatu. W zależności od rodzaju aparatu na zęby, cena może wynieść od 2000 zł do 3 500 zł za łuk zębowy (przy najczęściej wykonywanych aparatach klasycznych oraz samoligaturujacych Damon). Jeżeli zależy Ci na dyskrecji i marzysz o nowoczesnym rozwiązaniu, po założeniu którego nie widać go na zębach, cena aparatu może wynieść od 8 000 zł (niewidoczny aparat ortodontyczny Invisalign.)

Po założeniu aparatu musisz regularnie odwiedzać swojego ortodontę, który będzie dokonywał zmian ustawień Twojego aparatu, np.: poprzez wymianę ligatur, łuków ortodontycznych itp. Ilość wizyt kontrolnych jest zależna od tego jaki rodzaj aparatu ortodontycznego wybierzesz i może się wahać od kilkunastu do ponad dwudziestu wizyt. Przy tradycyjnych aparatach wizyty kontrolne aparatu ortodontycznego odbywają się najczęściej co 4-6 tygodni; przy aparatach samoligaturujących Damon co 8-10 tygodni. Cena standardowej wizyty kontrolnej to ok 250 zł, płatne na bieżąco po każdej wizycie.

Ostatnim kosztem jaki należy zaplanować to cena aparatu retencyjnego, który należy założyć zaraz po zakończeniu leczenia. Jego zadaniem jest utrzymanie efektów leczenia na długie lata. Cena takiego aparatu to około 150 – 400 zł, w zależności czy będzie to stały retainer klejony do tylnej (lingwalnej) strony zębów czy też zdejmowana płytka retencyjna.

Wszystkie wymienione powyżej ceny są rozliczane etapowo, zatem nie musisz się martwić o płatność całości jeszcze przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego.

Podobnie rozliczany jest nowoczesny, zdejmowany aparat Invisalign. Wykorzystuje on zupełnie odmienną technologię (niewidoczne nakładki na zęby) oraz nowatorski proces wytwarzania aparatu (nakładki są wykonywane w dedykowanym laboratorium w USA). Rozważając ten rodzaj aparatu ortodontycznego, po pierwszej konsultacji, będziesz musiał przyjść na tzw. Clean Check, czyli pogłębione badanie układu żucia, połączone z wyciskami zębów, cefalometrycznymi zdjęciami RTG oraz serią zdjęć cyfrowych. Cena tej wizyty to około 2000 zł, obejmuje również opracowanie planu leczenia oraz wizualizację 3D wraz z prognozowanym efektem leczenia na ekranie komputera. Jeżeli zaakceptujesz plan leczenia, Twój ortodonta zleci wykonanie nakładek w amerykańskim laboratorium. Po około dwóch tygodniach otrzymasz swój pierwszy zestaw nakładek, kiedy to uiścisz opłatę w wysokości 50% kosztów leczenia. Pozostała część będzie rozliczona podczas kolejnych wizyt kontrolnych, kiedy to otrzymasz następne zestawy nakładek.

Jeżeli zdecydujesz się na ten aparat, jego kompletna cena wyniesie od 8 000 zł, w zależności od Twojej wady i ilości zębów które należy objąć leczeniem.

Przyglądając się cenom poszczególnych etapów zdecydowanie najdroższym jest krok drugi, czyli założenie aparatu na zęby. Jeżeli jest to koszt, w opłaceniu którego potrzebujesz pomocy, zapytaj swojego ortodontę o opcje finansowania leczenia.

Masz wątpliwości czy zapisać się na konsultację?

Zobacz opinie naszych pacjentów na temat leczenia w naszej klinice.

Jak sfinansować koszty leczenia ortodontycznego?

Najczęściej wybieraną formą rozliczeń jest zewnętrzne finansowanie w systemie ratalnym. Dzięki temu całość kosztów leczenia jest regularnie rozłożona w czasie, a Ty nie musisz się martwić o dużą płatność w danym momencie. W Dentim Clinic korzystamy z pomocy banku Santander, który specjalnie dla naszych pacjentów przygotował atrakcyjną ofertę kredytowania leczenia ortodontycznego.

Przy 10 równych ratach, kwota kredytu do spłaty wynosi dokładnie tyle samo ile koszt leczenia. Innymi słowy możesz skorzystać z rat 0%.

Jeżeli potrzebujesz więcej czasu na spłacenie kosztów leczenia i preferujesz od 2 do 36 rat, oprocentowanie kredytu wyniesie raptem 1%.

W celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu, wszelkie procedury udzielenia kredytu skróciliśmy do niezbędnego minimum.

Jak w praktyce wygląda proces uzyskania kredytu w Dentim Clinic w Katowicach?

Wniosek kredytowy składasz w recepcji. Nasze konsultantki, po dokonaniu stosownych kalkulacji, przedstawią Ci różne oferty. Wybierasz ofertę najatrakcyjniejszą dla siebie.

Kredyt zawsze dostosujemy do Ciebie. Ustalasz daty spłat rat kredytowych tak aby było Ci najwygodniej.

Minimum biurokracji i formalności. W większości przypadków wystarczy tylko dowód osobisty. Masz możliwość otrzymania kredytu bez zaświadczenia o dochodach i poręczycieli.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat finansowania leczenia ortodontycznego, wypełnij poniższy formularz, a nasi pracownicy skontaktują się z Tobą jak najszybciej i odpowiedzą na wszelkie pytania.

Oprócz kwestii finansowych chetnie odpowiemy na inne Twoje pytania. Dodatkowo aby sprawdzić jak możemy pomóc Tobie lub Twojemu dziecku umówimy Cię również na konsultację z naszym ekspertem.

Chcesz wiedzieć ile będzie kosztował Twój aparat? Umów się na konsultację z ekspertem ortodoncji w Katowicach!

My też nie lubimy spamu
Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj.(obowiązkowe)
Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

Jeżeli chcesz poznać szczegółowo aparaty ortodontyczne dostępne w Dentim Clinic w Katowicach, ich rodzaje i cenę kliknij tutaj lub pobierz bezpłatny poradnik „Jak aparat ortodontyczny może zmienić Twoje życie”.

Pobierz BEZPŁATNY poradnik!