Aparat ortodontyczny - cena

Planując założenie aparatu na zęby, zapewne zastanawiasz się nad kosztami leczenia i sposobem płatności. W przypadku leczenia ortodontycznego standardowo całkowity koszt zostaje rozłożony w czasie i nie trzeba płacić za wszystko z góry.

Jeżeli po pierwszej wizycie zdecydujesz się na aparat ortodontyczny, otrzymasz precyzyjny plan leczenia wraz z kosztorysem. Cena zależna jest od różnych czynników: specyfiki wady zgryzu, indywidualnych uwarunkowań, rodzaju aparatu, ilości wizyt kontrolnych, czasu trwania leczenia oraz konieczności wykonania dodatkowych zabiegów. Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem są tradycyjne aparaty klasyczne, które charakteryzują się optymalnym stosunkiem skuteczności i jakości do ceny. Dla osób pragnących dyskrecji w trakcie leczenia atrakcyjnym cenowo rozwiązaniem może okazać się klasyczny aparat w wersji estetycznej, z przezroczystymi zamkami.

Optymalny czas leczenia zapewniają natomiast aparaty samoligaturujace Damon, których cena tylko nieznacznie odbiega od rozwiązań klasycznych. Dodatkową opcją jest przeprowadzenie leczenia w systemie Insignia. Polega to na cyfrowym zaprojektowaniu i indywidualnym wykonaniu aparatu dla konkretnego Pacjenta. Wykorzystanie technologii Insignia podnosi cenę leczenia o ok. 10%, jednocześnie znacznie skraca czas jego trwania i przynosi w pełni przewidywalne efekty.

Jeżeli zależy Ci na dyskrecji i marzysz o nowoczesnym rozwiązaniu, którego nie widać na zębach, najlepszym rozwiązaniem jest niewidoczny aparat ortodontyczny Invisalign. Jest to jedno z droższych rozwiązań, jednak zapewnia ono wyjątkowy komfort dzięki możliwości samodzielnego ściągania nakładek. Leczenie tego typu jest maksymalnie dyskretne i zupełnie bezbolesne. Wykorzystuje zupełnie odmienną technologię (niewidoczne nakładki na zęby) oraz nowatorski proces wytwarzania aparatu (nakładki są wykonywane w dedykowanym laboratorium w USA). Leczenie tego typu rozpoczyna się pogłębionym badaniem układu żucia, tzw. Clean Check, połączonym z pobraniem wycisków i wykonaniem kompleksowej diagnostyki. Wizyta obejmuje również opracowanie planu leczenia oraz wizualizację 3D wraz z prognozowanym efektem leczenia na ekranie komputera. Jeżeli zaakceptujesz plan leczenia, Twój ortodonta zleci wykonanie nakładek w amerykańskim laboratorium. Po około dwóch tygodniach otrzymasz swój pierwszy zestaw nakładek, a cena będzie systematycznie rozliczana podczas kolejnych wizyt kontrolnych, kiedy to otrzymasz kolejne zestawy.

Po założeniu aparatu musisz regularnie odwiedzać swojego ortodontę, który będzie kontrolował postępy leczenia i dokonywał zmian ustawień Twojego aparatu, np. poprzez wymianę ligatur i łuków ortodontycznych lub poprzez dostarczenie kolejnego zestawu nakładek. Ilość wizyt kontrolnych jest zależna od tego, jaki rodzaj aparatu ortodontycznego wybierzesz i może się wahać od kilku do ok. 20 wizyt. Przy tradycyjnych aparatach wizyty kontrolne aparatu ortodontycznego odbywają się najczęściej - co 4-6 tygodni; przy aparatach samoligaturujących Damon - co 8-10 tygodni, a przy aparatach Invisalign - 10-15. Cena całego leczenia jest spłacana systematycznie podczas kolejnych wizyt, dzięki czemu jednorazowy wydatek nie jest zbyt obciążający.

Przykładowy cennik:

Aparat tradycyjny (cena za 2 łuki) - od 4000 zł
Aparat Insignia (cena za 2 łuki) - od 5000 zł
Invisalign (kompletny pakiet) - od 8000 zł

Ostatnim kosztem jaki należy zaplanować to cena aparatu retencyjnego, który należy założyć zaraz po zakończeniu leczenia. Jego zadaniem jest utrzymanie efektów leczenia na długie lata. Cena takiego aparatu jest zależna od tego, czy będzie to stały retainer czy też zdejmowana płytka retencyjna.

Wszystkie wymienione powyżej ceny są rozliczane etapowo, zatem nie musisz się martwić o jednorazową płatność dużej sumy za leczenie.

Przyglądając się cenom poszczególnych etapów, można zauważyć, że zdecydowanie najdroższym z nich jest krok drugi, czyli założenie aparatu na zęby. Jeżeli jest to koszt, w opłaceniu którego potrzebujesz pomocy, zapytaj swojego ortodontę o opcje finansowania leczenia. W naszej Klinice istnieje możliwość rozłożenia kosztów leczenia na raty.

Masz wątpliwości?

Zobacz opinie naszych Pacjentów na temat leczenia w naszej Klinice.

Jak sfinansować koszty leczenia ortodontycznego?

Najczęściej wybieraną formą rozliczeń jest zewnętrzne finansowanie w systemie ratalnym. Dzięki temu całość kosztów leczenia jest regularnie rozmieszczona w czasie, a Ty nie musisz się martwić o dużą płatność w danym momencie. W Dentim Clinic korzystamy z elektronicznego systemu Mediraty, który umożliwia atrakcyjne rozłożenie kosztów.

Przy 10 równych ratach, kwota kredytu do spłaty wynosi dokładnie tyle samo ile koszt leczenia. Innymi słowy możesz skorzystać z rat 0%.

Jeżeli potrzebujesz więcej czasu na spłacenie kosztów leczenia i preferujesz od 2 do 36 rat, oprocentowanie kredytu wyniesie jedynie 1%.

W celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu, wszelkie procedury udzielenia kredytu skróciliśmy do niezbędnego minimum.

Jak w praktyce wygląda proces uzyskania kredytu w Dentim Clinic?

Wniosek kredytowy składasz w recepcji. Nasze konsultantki, po dokonaniu stosownych kalkulacji, przedstawią Ci różne oferty. Wybierasz ofertę najatrakcyjniejszą dla siebie.

Kredyt zawsze dostosujemy do Ciebie. Ustalasz daty spłat rat kredytowych tak, aby było Ci najwygodniej.

Minimum biurokracji i formalności. W większości przypadków wystarczy tylko dowód osobisty. Masz możliwość otrzymania kredytu bez zaświadczenia o dochodach i poręczycieli.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat finansowania leczenia ortodontycznego, wypełnij poniższy formularz, a nasi pracownicy skontaktują się z Tobą jak najszybciej i odpowiedzą na wszelkie pytania.

Jeżeli chcesz poznać szczegółowo aparaty ortodontyczne dostępne w Dentim Clinic w Katowicach, ich rodzaje i cenę kliknij tutaj lub pobierz bezpłatny poradnik „Jak aparat ortodontyczny może zmienić Twoje życie”.

Chcesz wiedzieć ile będzie kosztował Twój aparat? Umów się na konsultację z naszym ortodontą w Katowicach lub w Bydgoszczy!

My też nie lubimy spamu
Wyrażam zgodę na kontakt w celach świadczenia usług medycznych. Pełna treść zgody tutaj.(obowiązkowe)
Wyrażam zgodę na kontakt w celach marketingowych. Pełna treść zgody tutaj.

Pobierz BEZPŁATNY poradnik!